De hengelsport en de PvdD in Almere lijnrecht tegen over elkaar!

25/01/2025
De hengelsport en de PvdD in Almere lijnrecht tegen over elkaar!

Donderdag 23 januari stonden de hengelsport en de Partij voor de Dieren (PvdD) lijnrecht tegen over elkaar tijdens een gemeenteraadsvergadering. Gesprek van de dag was de Dieren Nota 2025 waarbij de PvdD de hengelsport op veel fronten wilde tegenwerken. De HSV Almere kwam echter goed beslagen ten ijs met een ijzersterk verweer!

Wat er speelt in Almere, klik HIER.

Door Team Roofmeister – Inmiddels zijn de kruitdampen opgetrokken en kunnen we een balans maken van de eerste bespreking van de ‘Nota dieren 2025’ voor de gemeente Almere. Af en toe ging het er verhit aan toe met de PvdD enerzijds en HSV Almere aan de andere kant.

De hengelsport is strijdbaar! V.l.n.r. Yaïr Nauta, Mathijs Jansma en Thijs van der Sanden.

Hulde aan de insprekers van HSV Almere. Zij kregen spreektijd in het college om hun ongenoegen over de Nota uit te spreken. Voorzitter Arnold Veen gooide zijn jarenlange, academisch-ecologische ervaring in de strijd. Bestuurslid Paul Maasen betrok zijn verweer op de hengelsport als volwaardig erkende sportdiscipline. Last but not least vrijwilliger Mohamed die indruk maakte met zijn werk bij een instelling met mensen die kampen met psychische stoornissen. Hij benadrukte de helende werking van sportvissen op de mentale gesteldheid, iets dat in de UK wetenschappelijk is onderzocht (klik HIER) en door artsen zelfs wordt voorgeschreven aan mensen met bijvoorbeeld burn-out en PTSS klachten.

Een zaaltje vol, dankzij de oproep van HSV Almere om de raadsvergadering (in stilte, lukte niet altijd) bij te wonen.

De betreffende personen spraken met veel bevlogenheid en kundigheid. Waar het met name steekt is dat in de Nota de sportvissers als een stel dierenbeulen wordt weggezet. Hoe dan ook maakt de inbreng van HSV Almere indruk op de andere politieke partijen. Treffend was de vraag van de heer T. Theunis van de politieke partij Almere Leefbaar. Of de HSV betrokken is geweest bij de totstandkoming van de Nota Dieren 2025, of ze inspraak hebben gehad?

Inspreker Mohamed maakte indruk. Hij neemt mensen met psychische problemen mee om te vissen en benadrukt de helende werking van het sportvissen op de gemoedstoestand. Daarbij hekelt hij het feit dat deze mensen in de Nota Dieren 2025 weggezet worden als dierenbeulen. 

Theunis vroeg dit enigszins met de ondertoon dat dat toch een vanzelfsprekendheid zou moeten zijn. Maar het antwoord laat zich raden, de HSV is hier niet in gehoord. Dat was voor het raadslid Theunis reden genoeg om in het slotakkoord een motie in te dienen. Hierbij wil hij dat bij de voortzetting van de Nota o.a. HSV Almere de mogelijkheid krijgt het woord te mogen voeren bij de verdere totstandkoming van de Nota. Iets dat bij een korte rondvraag door de voorzitter op geen weerstand stuitte bij de andere politieke partijen, zelfs de PvdD liet niet meer van zich horen. Dit mag wel degelijk als een overwinning beschouwd worden!

 

Nu de PvdD landelijk zetels heeft verloren bij de laatste nationale verkiezingen, lijken ze meer en meer in gemeenteraden hun stem door te drukken. Mocht jij de indruk hebben dat dat in een bepaalde gemeente, misschien wel in die van jou gebeurt, trek aan de bel en schakel Sportvisserij Nederland in voor hulp!